Registrace

Návod na registraci myšky s VP a registraci vrhu naleznete v záložkách.


K čemu je registrace?

Registrovaný chov má mnoho důvodů a výhod proti chovu s výpisem předků. Umožňuje dohledání předků o mnoho generací dál než výpis a lze též dohledat všechna příbuzná zvířata, jejich potomky a sledovat celou linii v chovu. 
Registrované jedince lze hodnotit na výstavách, mít objektivní srovnání s ostatními a též ukázat zájemcům o mláďata, že jim nabízíte opravdu to nejlepší. Dále budete mít možnost prokázat původ linie, její hodnotu budou-li myšky oceněny na výstavách a to i zpětně. 

Chov s VP

Registrovaný chov a chov s VP se přímo nevylučují. Průkaz původu by měl odlišovat zvířata výstavní kvality, vhodná k dalšímu chovu a udržování linií. To bude jeden z důvodů proč bude zprvu myšek s PP málo. Snažíme pro chovatele vytvořit opravdu bezpečné zázemí, kdy PP nebude jen záruka hezké stavby a barvy, ale i dobré zdravotní kondice a stability linie. 

Výhled do budoucna

Vize klubu je taková, že zprvu se uchovní opravdu málo jedinců pro zajištění stabilní registrované základny. Pravidla, která jsme nastavili jsou proto poměrně přísná a my jsme si toho vědomi. Vzhledem k poměrně malému počtu chovatelů v republice bude začátek zřejmě dost náročný, jak pro klub tak pro chovatele samotné. Proto pro vás také plánujeme semináře a společné akce jakmile pomine počáteční zmatek a skluz, který jsme bohužel nabrali na podzim. Rádi bychom zpřístupnili databází během roku 2018, ale vzhledem k tomu, že vyžaduje poměrně velkou finanční investici, bude zřejmě nutné nejdříve najít sponzora. Proto pro vás plánujeme zřídit prozatimní databázi, která bude též přístupná online všem členům.

Cíl

Cílem registrovaného chovu kromě pořádání výstav a klubových akcí je předěvším mít databázi, která poskytne chovatelům přehled o jejich zvířatech, o minulosti linie a možnost dostat se k co největšímu množství dat. Součásti by měl být i zpětný příštup k oceněním z výstav a možnost sledovat úspěchy svých odchovanců nebo prokázat kvalitu a stabilitu linie po dlouhou dobu.